MyCounter - счётчик и статистика

Українська лазня Будиночок рибака

Як запарювати віник для лазні

Перевірені на власному досвіді методи


веник для бани

Методи запарювання та підготовки віників

Багато наших відвідувачів запитують, як правильно запарювати віники. Однозначної відповіді це питання немає, оскільки є багато способів правильного запарювання. Розглянемо основні їх:

Загальні рекомендації та види віників

Віники запарюються в спеціальних запарниках які повинні бути в кожній лазні. Віник перед розпаркою слід вимити і добре сполоснути. Ця процедура зміцнить коріння волосся, надасть неповторний аромат вашому волоссю. Так само позбавляє від лупи. Не можна розпарювати віник зі свіжих гілок. Що б позбавитися від бруду потрібно ополоснути його під душем. Основними видами віників є звичайний дуб, дуб канадський, березовий віник.

Спосіб перший (швидкий)

Попередньо вимитий віник занурюємо на 5 хвилин у запарник із температурою води 40 градусів. Після виймаємо і несемо віник у парне приміщення, не струшуючи воду з нього. Протягом 30 секунд тримаємо віник з кожного боку над розігрітим камінням топки. Струшуємо воду. Віник готовий до процесу ширяння

Спосіб другий (найдовший)

Попередньо вимитий віник опускаємо в запарник із холодною водою мінімум на 10-12 годин. У цього способу є переваги і недоліки, Недоліки-віник втрачає всі свої корисні властивості у воді, Перевага-віник буде пухнастим і набагато стійкішим до процесу паріння.

Спосіб третій (домашній)

Попередньо вимитий віник замочуємо перед походом у лазню у гарячій воді протягом 10 хвилин. Беремо звичайний сміттєвий пакет і не струшуючи воду, укладаємо в нього віник. Пакет щільно зав'язуємо та відкриваємо вже у парній. У парилці обполіскуємо і пропарюємо над розігрітим камінням.

У цій статті я описав основні методи запарювання віників, якими ми користуємося. Вибирайте будь-який спосіб, а краще експериментуйте, щоб самим вибрати найкращий спосіб. Адже для того щоб отримати від лазневих процедур величезний заряд здоров'я і бадьорості потрібно знати, як правильно париться.

Лазня на Дніпрі "Будиночок рибалки" нагадує Вам, що задоволення від гарної якості триває набагато довше ніж задоволення від гарної ціни