MyCounter - счётчик и статистика

Українська лазня на дровах Будиночок рибака

Як правильно париться у лазні


девушка баня парится

У цій частині блогу я поділюся своїм досвідом про те, як правильно паритися у лазні

Почну свою розповідь з того, що я ніколи не був затятим парником і зовсім не ходив у лазню. Все змінилося після того, коли я побудував власну лазню і почав досконально вивчати всі підводні камені та техніки паріння. Мені здавалося, що подивившись кілька відео і побачивши як це роблять справжні банщики, я зможу повторити те саме. Ну не забігатимемо наперед і почнемо з самого початку.
Одне з головних правил перед походом у лазню вибрати правильну компанію та найкращу лазню на Дніпрі.
Перед походом у лазню не варто наїдатися і тим більше вживати спиртні напої.

Перший захід у парну


Перед першим заходом вам необхідно запарити віники. У класичному виконанні має бути два дубових віника і один березовий. Методи запарювання віника будуть описані в наступному блозі. Отже віники ми підготували, заходимо до парної. Укладаємося на лежак і прогріваємося не більше 10 хвилин при температурі 60 до 80 градусів. Воду на каміння не підливаємо. Рясно змочуємо водою лише стіни.


Коли відчуєте, що тіло досить прогрілося і зволожилося, треба вийти з парної і ретельно помитися під теплим душем, таким чином очистивши пори від шлаків. Відпочиваємо 10-15 хвилин.

Другий захід у парну

Заходимо в парне приміщення і пам'ятаємо, що ми прийшли отримувати насолоду, а не терпіти спеку. Найкраще це робити удвох, по черзі ширяючи один одного. Один лежить на полиці, а другий ширяє. Для початку треба лягти на живіт, щоб партнер добре прогрів спину, поперек і ноги. Парна процедура потребує чимало фізичних сил. Коли тебе парять, ви відпочиваєте, а ефект від дії пари отримуєте максимальний.


Парять за певною системою: від голови до ніг та назад. Не треба використовувати їх як різки і хльостати щосили. Рухи мають бути плавними, розміреними, обдуманими та віртуозними.


Мистецтво паріння полягає в умінні нагнати якнайбільше жару до тіла партнера і дати йому відчути всі цілющі властивості гарячої пари. Злегка потряхуючи віниками, починають з п'ят, потім повільно просуваються по ногах, сідницях та спині. Віники майже не торкаються тіла. Хочу попередити відразу про те, що процес ширяння вимагає від людини, яка ширяє велику фізичну силу і стійкість до температури. Тому на кожній із наших лазень прикріплений постійний банщик. 


Справжній банщик завжди підходитиме до ширяння творчо. Якщо дуже багато спека, він уповільнить свої рухи, а якщо мало, то, навпаки, наздожене його. При цьому треба враховувати побажання партнера і, де треба, прогріти більше або менше.


Дійшовши до голови, треба діяти обережно. Добре зробити невелику паузу, підняти віник вгору, «зачерпнути» порцію гарячої пари і опустити її на спину або поперек. Після таких маніпуляцій, напарник, що лежить, відчуватиме приємну знемогу.


Він почне рясно потіти, а це означає, що його тіло грунтовно прогрілося, і можна приступати до більш інтенсивних дій. Корисно швидко пройтися віниками тілом, розмазуючи ними піт. Потім швидко, помахуючи віниками, обдати його гарячим повітрям.


Однією рукою тримайте за ручку віника, а іншою, приплескуючи його зверху, притискайте до тіла і розтирайте, як мочалкою, по всьому тілу. Така банна процедура корисна для прогрівання проблемних зон людини.


При болях в ділянці попереку відбувається не тільки її прогрів, але й дієвий масаж. Після процедури ширяння необхідно, щоб тіло відчуло контраст. Для цього стаємо під відро-водоспад або поринаємо у річку Дніпро

Третій захід у парну

Після того, коли спина напарника, що лежить, досить прогрілося і пропарилася, йому можна перевертатися на спину. Все повторюється у тому порядку, але з меншими навантаженнями на організм. Добре час від часу класти на груди віник, зволожений у холодній воді.

Як правильно закінчити паритися

Попарившись, не вибігайте відразу з парилки. Посидіть трохи на полиці, щоб робота кровоносної системи прийшла до норми. Повільно спустіться на нижню полицю і відпочиньте ще кілька хвилин. Може, вам здасться, що це важко. Але треба потерпіти небагато – це корисно для організму. Знову переходимо до контрастних процедур. Незабутнє, що наш організм втратив багато вологи і вам необхідно її відновити. П'ємо багато води та трав'яного чаю.

Що взяти з собою у лазню, віники для лазні

Щоб не було зайвих розчарувань, і весь процес пройшов комфортно, існує список приладдя, необхідних для відвідування лазні:

Великий махровий рушник, простирадло, щоб завернутися і підстелити на сидіння, ще можна прихопити лазневий халат (якщо потрібно буде вийти в кімнату відпочинку);

мило чи гель для душу, шампунь для миття голови;

мочалку, вовняну або махрову рукавицю для масажу та очищення шкіри від бруду та ороговілих клітин;

натуральну вовняну або повстяну шапку, вона захищає голову від перегріву;

гумові капці, особливо у нагоді в громадських закладах, як гігієна;

віник - важливий елемент у лазні, вибір віників за вами


Якщо ви щось забули не засмучуйтеся в нашому банному комплексі є все з перерахованого вище.

domikrybaka

Лазня на Дніпрі "Будиночок рибалки" нагадує Вам, що задоволення від гарної якості триває набагато довше ніж задоволення від гарної ціни